Administrácia obchodu

Administrácia a informačný panel predajcu je zrozumiteľný, prehľadný a rýchlo sa v ňom zorientujete. Do administrácie vášho obchodu sa dostanete po prihlásení sa na stránke >> Môj účet – prihlásenie.

Ponuka informačného panela obsahuje :

1. Domov (vstupná stránka) obchodu

Na domovskej stránke sa zobrazuje stručný prehľad a štatistiky vášho obchodu za aktuálny mesiac.

2. Nastavenia

Všetky dôležité nastavenia na jednom mieste, kde nastavujete obchod, profilovú fotku, pozadie, meno, adresu, krátky popis o vás (vašom obchode), nastavenia dopravy a poštovného, nastavenia obchodných podmienok. Prečítajte si návody >> Nastavenie obchodu a > >Nastavenie dopravy a poštovného.

3. Médiá

V sekcii médiá máte uložené všetky vaše obrázky a fotografie, ktoré ste nahrali. Môžete ich meniť, spravovať aj vymazať.

Pri vymazaní obrázku si treba dať pozor, aby ste nevymazali obrázky produktov, ktoré sú v ponuke, pretože po ich odstránení bude váš produkt bez obrázka.

4. Produkty

Tu sú všetky vaše produkty, ktoré ste nahrali a môžete ich upravovať. Produkty, ktoré ste predali sú označené ako *vypredané* a nezobrazujú sa v katalógu obchodu. Ak by vám kupujúci vrátil tovar, môžete ho znovu pridať do ponuky jedným klikom – nemusíte ho teda znovu nahrávať.

Návod ako pridávať produkty nájdete na stránke >> Pridávanie produktov.

5. Objednávky

V tejto sekcii máte k dispozícii celý zoznam vašich objednávok. Návod, ako spravovať a vybavovať objednávky, je podrobne popísaný na stránke >> Vybavovanie objednávok.

6. Prehľady

Celkový prehľad o predajoch, objednávkach, predaných položiek, o províziách, sumy za poštovné. Prehľady si môžete vyfiltrovať a zobraziť podľa vami zvoleného obdobia, napríklad prehľad za tento mesiac, minulý mesiac, alebo za posledných 7 dní.

7. Recenzie

Hodnotenia a recenzie od používateľov, ktorí u vás nakúpili a dali vám hodnotenie alebo textovú recenziu.

8. Priaznivci

Zoznam vašich priaznivcov, ktorí si vás pridali medzi obľúbených. Prihlásení používatelia vás môžu sledovať a stať sa tak vaším fanúšikom kliknutím na ikonu sledovania vo vašom profile.

9. Odhlásenie

Z administrácie vášho obchodu sa môžete odhlásiť. O bezpečnom prihlasovaní a odhlasovaní si prečítajte na stránke >> Registrácia a prihlásenie.

Oznámenia a upozornenia

V pravom hornom rohu administrácie môžete sledovať panel oznámení a upozornení. Číslo v červenom kruhu znázorňuje počet nových oznámení. Oznámenia sú nastavené na všetky aktivity, ktoré sa týkajú vášho obchodu (nová objednávka, nové recenzie a hodnotenia obchodu, správy a oznámenia od administrátora, dotazy a otázky od používateľov).

V sekcii Oznámenia máte tiež možnosť  > Odoslať priamu správu Administrátorovi, kde s ním viete komunikovať, ak máte nejaké otázky týkajúce sa pomoci a technickej podpory.

Oznámenia a upozornenia môžete označiť ako prečítané alebo ich môžete aj vymazať. Ak oznámenia neoznačíte ako *prečítané, budú sa naďalej zobrazovať v zozname aj v červenej bubline na paneli oznámení.