Nastavenie dopravy a poštovného

Nastavenie dopravy a poštovného je prvá vec, ktorú by ste mali vo svojom obchode nastaviť ešte predtým, ako pridáte svoj prvý produkt.

!!! Na toto si treba dať pozor, pretože sa môže stať, že nahráte produkt a niekto si ho kúpi už o pár minút. Ak ste nenastavili dopravu a poštovné, v objednávkovom formulári sa kupujúcemu nezobrazí cena poštovného, pretože ste ju nezadali a vy budete musieť tovar odoslať na vlastné náklady!

!!! Obchod predajcu, ktorý nenastaví dopravu a poštovné, bude zo stránky odstránený, pretože bez týchto nastavení nie je povolené predávať na stránke 5eurobazar.

Nastavenie dopravy a poštovného zvládnete na pár klikov. V ovládacom paneli vyberte Nastavenia > Doprava a poštovné.

1. Povoliť dopravu – toto políčko musí byť začiarknuté

2. Doba spracovania – vyberte, za aký čas doručujete tovar zákazníkovi po vybavení objednávky. Napríklad doručenie do 3-5 pracovných dní, doručenie 1-2 týždne atď. Toto nastavenie bude viditeľné vo vašom obchode a bude predvolené pre všetky vaše produkty, ktoré nahráte. Môžete však dobu doručenia nastaviť aj rôzne, pri jednotlivých produktoch.

3. Typ dopravy – vyberte kolonku poštovné podľa zóny. Zóna doručenia je nastavená pre Slovensko, kliknete teda na Slovensko Upraviť a Pridať spôsob dopravy. Tu zvolíte Slovenská pošta / Prevod na účet .

Vytvorili ste metódu dopravy Slovenskou poštou / Platba na účet, ktorú ešte treba upraviť kvôli cene poštovného. Vyberte > Upraviť a do riadku Suma napíšete sumu, koľko bude poštovné za túto metódu.

* Nezabudnite uložiť nastavenia kliknutím na tlačidlo > Uložiť !

Doručenie kuriérom

Ak poskytujete doručenie aj kuriérom, pridáte ďalší spôsob doručenia rovnako, ako ste pridali prvý spôsob uvedený vyššie. Kliknete  na > Pridať spôsob dopravy, zvolíte Slovenská pošta / Prevod na účet a túto metódu rovnako upravíte. Tu je ale potrebné prepísať názov Slovenská pošta na Kuriér / Prevod na účet. Zadáte samozrejme aj sumu pre doručenie kuriérom.

Poštovné zdarma

Ak chcete svojim kupujúcim poskytnúť bezplatné doručenie ako bonus, ak u vás nakúpia tovar nad určitú sumu, môžete nastaviť dopravu zdarma ako ďalší spôsob dopravy, ktorý je viditeľný na stránke vášho obchodu a motivuje zákazníkov k nákupu.

Rovnakým spôsobom ako vyššie > Pridáte spôsob dopravy a vyberiete Poštovné zdarma. Následne ho upravíte a zadáte sumu minimálnej objednávky pre poštovné zdarma. Poštovné zdarma sa automaticky aktualizuje v objednávkovom formulári, ak zákazník nakúpi nad hranicu sumy, ktorú tu nastavíte.

Nastavenia vždy uložte kliknutím na tlačidlo > Uložiť.

{

V prípade, že by ste dopravu a poštovné nevedeli nastaviť, kontaktujte prevádzkovateľa, ktorý vám poradí a pomôže, prípadne nastaví dopravu za vás.

* Na stránke 5eurobazar.sk je momentálne nastavená zóna dopravy iba pre Slovensko. To znamená, že predajcovia doručujú svoj tovar iba na Slovensku.

V prípade, ak by väčšina predajcov mala záujem doručovať tovar aj do iných štátov (Česká republika a EÚ), budú tieto možnosti pre predajcov dostupné.