Nastavenie obchodu

Ak ste v úvodnej konfigurácii nenastavili údaje o vašom obchode, nenastavili ste ani profilový obrázok či obchodné podmienky, vyberte > Nastavenia na ovládacom paneli a vyplňte všetky údaje o vašom obchode.

!!! Dôležité! Aby váš obchod a objednávky správne fungovali, nastavte ako prvé > Dopravu a poštovné a potom nastavte svoj > Bankový účet

Obchod

Názov obchodu a e-mailová adresa sú už prednastavené na základe vašej registrácie.

Logo (profilová fotografia) a pozadie obchodu sú prednastavené logom stránky 5 euro bazár. Nahrajte obrázky, ktoré prezentujú vás alebo váš obchod. Môžete zvoliť vašu vlastnú fotografiu, alebo logo či grafiku podľa vlastného uváženia. Logo (profilová fotografia) bude orezané do kruhu na veľkosť 150 x 150 pixelov.

Uprednostňované rozmery obrázku na pozadí majú rozmery 800 x 400 pixelov (ŠxV) a ak nahráte väčší obrázok, bude orezaný na túto veľkosť.

* Obrázky musia byť vaše, nahrávanie cudzích fotografií je neprípustné a za porušenie autorských práv nesiete plnú zodpovednosť.

Popis obchodu – Napíšte niečo o sebe alebo o vašom obchode, napr. čo predávate alebo na aký tovar sa zameriavate. Tento popis sa zobrazuje na stránke vášho obchodu v sekcii O mne.

Môžete tiež zvoliť, koľko produktov sa má zobrazovať na jednej stránke, alebo či chcete niektoré údaje o vás vo vašom obchode skryť.

* Nastavenia si vždy uložte kliknutím na tlačidlo Uložiť, ktoré sa nachádza vždy v spodnej časti nastavení.

Adresa

Vyplňte adresu, odkiaľ odosielate svoje produkty. Adresa je viditeľná iba pre administrátora webu.

Doprava a poštovné

Nastavenie dopravy a poštovného zvládnete na pár klikov. Patrí však medzi najdôležitejšie nastavenia vášho obchodu a preto sa mu venujeme v samostatnej sekcii >> Nastavenie dopravy a poštovného

SEO

SEO je optimalizácia pre vyhľadávače a ak chcete, aby sa váš obchod a produkty zobrazovali vo vyhľadávačoch, môžete si nastaviť kľúčové slová. Toto nastavenie má vplyv na vaše predaje, pretože ak kupujúci hľadajú v Google zelenú sukňu alebo predaj kabeliek a vy nastavíte tieto kľúčové slová, môže sa váš obchod alebo produkt dostať na vyššie pozície vo výsledkoch vyhľadávania.

SEO názov sa zobrazuje ako názov stránky vášho obchodu, zadajte ho tam.

Meta popis sa často zobrazuje ako text pod nadpisom vo výsledkoch vyhľadávania. Je to zvyčajne stručný popis vášho obchodu pre vyhľadávače. Aby to fungovalo, musí obsahovať kľúčové slovo, ktoré je vyhľadávané a malo by mať menej ako 156 znakov.

Meta kľúčové slová – sem vložte niektoré kľúčové slová pre vyhľadávače, oddelené čiarkami pre lepšie hodnotenie stránky vášho obchodu. Napr. oblečenie,predaj oblečenia,topánky,šaty,predaj kabeliek a pod.

SEO nastavenia sú dostupné aj pri jednotlivých produktoch.

Obchodné podmienky

Podľa platnej legislatívy sa pri predaji cez internet vyžaduje, aby boli dôležité informácie sprístupnené a uvedené kupujúcim na webovej stránke. Všetky informácie, ktoré chcete svojim kupujúcim zobraziť, môžete uviesť v obchodných podmienkach.

V podmienkach doručenia môžete stručne opísať, akým spôsobom doručujete váš tovar.

V podmienkach vrátenia môžete uviesť, či alebo akým spôsobom je možné váš tovar vrátiť alebo reklamovať.

V podmienkach storno/návrat/výmena môžete napísať stručné podmienky o stornovaní objednávky alebo či je možné u vás tovar vymeniť za iný (napr. ak nesedí veľkosť).

Po vyplnení podmienok ich nezabudnite uložiť.

Tieto obchodné podmienky sa zobrazia na vašej stránke obchodu a budú predvolené aj pre každý váš produkt. V prípade, ak chcete pre niektorý produkt nastaviť iné obchodné podmienky, môžete ich zadať pri jednotlivých produktoch.

Bankový účet

Nastavenie platby – údaje vášho bankového účtu. Tieto údaje je potrebné vyplniť, pretože ak si niekto objedná váš tovar, kupujúci automaticky dostáva informáciu o vykonanej objednávke prostredníctvom e-mailu, ktorý obsahuje aj údaje vášho bankového účtu, na ktorý je povinný svoju objednávku zaplatiť.

Číslo bankového účtu je potrebné nastaviť, aby kupujúci vedel, kam má zaplatiť tovar, ktorý si objednal.

!!! Obchod predajcu, ktorý nenastaví svoje číslo bankového účtu, bude zo stránky odstránený, pretože bez týchto nastavení nie je povolené predávať na stránke 5eurobazar.

Vložte názov vašej banky a číslo účtu IBAN.

Režim dovolenka

Ak sa chystáte odcestovať alebo len chcete váš obchod na pár dní zatvoriť, môžete tak urobiť v nastaveniach vášho obchodu. V sekcii > Režim dovolenka povolíte túto možnosť zaškrtnutím políčka Povoliť a nastavíte dátum uzávierky (od-do), kedy chcete obchod dočasne zatvoriť.

Systém sa automaticky prepne do tohoto režimu počas týchto dátumov a pri vašom profile a tovare sa zobrazí farebná čiara. Po uplynutí tejto doby sa režim dovolenky automaticky vypne.

Môžete zakázať nákup vášho tovaru počas dovolenky, v tomto prípade váš tovar nebude možné objednať počas týchto dátumov.