Pridávanie produktov

Predtým, ako začnete nahrávať produkty a tovar do svojho obchodu, skontrolujte a ubezpečte sa, že máte nastavenú dopravu a poštovné!

V sekcii > Produkty môžete pridávať svoj tovar kliknutím na tlačidlo > Pridať nové alebo kliknutím na ikonu kocky.

Názov a cena produktu

Produktom dávajte jednoduché názvy, ktoré ich čo najviac vystihujú. Názov by nemal byť príliš dlhý.

Cenu tovaru zadávajte v EUR a bez poštovného. Pri určovaní ceny produktu pamätajte na to, že v prípade predaja ste povinný zaplatiť prevádzkovateľovi províziu 11% z tejto ceny.

Stručný popis produktu

Opíšte svoj tovar a uveďte všetky vlastnosti, veľkosť a rozmery, ktoré daný produkt má.

Keďže stránka 5eurobazar.sk je zameraná na second hand oblečenie a tovar z druhej ruky, je vysoko pravdepodobné, že produkty sú jedinečné (teda z každého iba 1 kus, 1 veľkosť a 1 farba). Z tohoto dôvodu je potrebné do popisu uviesť všetky údaje tovaru (popis, veľkosť, farba, rozmery, materiál).

Ak chcete o produkte napísať viac, môžete o ňom napísať aj dlhší popis v druhom popise nižšie.

Obrázky produktu

Nahrajte titulný obrázok produktu a v prípade, že chcete nahrať viac obrázkov (najviac 2), môžete ich pridať kliknutím na ikonu +.

Fotografie a obrázky je možné nahrávať vo formáte JPG. a PNG.

Pri fotení vašich produktov dbajte na to, aby boli dobre viditeľné, pretože obrázky hrajú veľkú úlohu pri rozhodovaní počas nákupu.

Nahrávajte iba obrázky a fotky, ktoré znázorňujú konkrétny produkt. Všetky obrázky a fotky, ktoré nahráte, máte uložené v ponuke Médiá na ovládacom paneli a môžete ich kedykoľvek zmeniť alebo vymazať.

!!! Pri fotení tovaru mobilným telefónom je najvhodnejší obrázok v tvare štvorca alebo na šírku.

Obrázok v náhľade produktu bude orezaný a ak v náhľadovom obrázku nie je vidno celý váš produkt, znamená to, že je nafotený príliš zblízka a je potrebné ho znovu nafotiť.

Kategórie

Tovar alebo produkt je potrebné zaradiť do správnej kategórie, aby sa zobrazoval na stránkach 5eurobazar.sk. Dôkladne si prezrite zoznam predvolených kategórií a produkt zaraďte tam, kam patrí.

Ak si myslíte, že tovar je charakteristický aj pre inú kategóriu, môžete ho zaradiť do viacerých kategórií.

!!! Ak nezaradíte tovar do žiadnej kategórie, nebude sa zobrazovať na stránke 5eurobazar.sk v kategóriách, ktoré zákazníci prehľadávajú !

Značky (tagy)

Značky zoskupujú podobný tovar do jednej skupiny a priraďujú sa k produktom pre lepšiu orientáciu kupujúcich v e-shope. Jeden produkt môže mať viac značiek, pre ktoré je charakteristický.

Napríklad červená, čierna, športové, hračky, S/M, elegantné, čipkované, leto, teplé, dámske, detské….

Môžete si vybrať zo značiek, ktoré sú už vytvorené kliknutím na link > Vyberte si z najpoužívanejších značiek, alebo vytvoriť nové. Nové značky napíšte do prázdneho poľa a oddeľte ich čiarkou.

Skladové zásoby

Celé toto nastavenie zvládnete na 2 kliky.

Skladové zásoby je potrebné spravovať kvôli tomu, aby kupujúci videli, či je tovar dostupný alebo nie.

Začiarknite políčko Správa skladu a aj keď máte z konkrétneho produktu iba 1 kus, zadajte toto množstvo.

Tento krok je dôležitý z toho dôvodu, že ak si niekto ten 1 kus kúpi, systém automaticky zobrazí, že produkt už nie je na sklade a už sa nedá objednať. Vyhnete sa tým zbytočným nedorozumeniam, pretože ak nenastavíte toto množstvo, tak si ten 1 kus môže objednať viac zákazníkov, ale doručiť ho viete iba jednému.

Ak sa tento produkt predá, nebude sa ďalej zobrazovať v katalógu na webe. V prípade, že by vám kupujúci tento tovar vrátil, jednoducho len znovu prepíšete množstvo tohoto produktu na 1 a znovu ho bude možné objednať.

Ak máte všetky údaje o produkte vyplnené (názov, cena, popis, obrázok, kategóriu aj značky), môžete produkt uverejniť, čím sa ihneď objaví v ponuke obchodu.

Ak chcete tento produkt ešte ďalej upravovať a uverejniť ho neskôr, uložte si nastavenia ako koncept, ktorý môžete uverejniť neskôr v ponuke > Produkty.

Doplnkové nastavenia produktu

Doprava a poštovné pre jednotlivé produkty

Dopravu a poštovné ste už nastavili v základných nastaveniach vášho obchodu > Doprava a poštovné, ale ak máte produkt alebo tovar, ktorý doručíte v inej lehote, akú máte nastavenú pre svoj obchod v predvolenej doprave, môžete túto lehotu doručenia nastaviť pre každý produkt jednotlivo.

Ak doručujete každý tovar v rovnakej lehote, v tom prípade nie je potrebné nastaviť dopravu a poštovné pri jednotlivých produktoch, pretože to máte nastavené štandardne pre váš obchod v ponuke Nastavenia > Doprava a poštovné.

SEO produktov

SEO je optimalizácia pre vyhľadávače a ak chcete, aby sa váš obchod a produkty zobrazovali vo vyhľadávačoch, môžete si nastaviť kľúčové slová.

Toto nastavenie má vplyv na vaše predaje, pretože ak kupujúci hľadajú v Google zelenú sukňu alebo červenú kabelku a vy nastavíte tieto kľúčové slová, môže sa váš obchod alebo produkt dostať na vyššie pozície vo výsledkoch vyhľadávania.

Obchodné podmienky produktov

Obchodné podmienky, ktoré ste už nastavili v základných nastaveniach pre váš obchod, budú prednastavené aj pre všetky produkty, ktoré pridáte do svojho obchodu.

Ak máte produkt alebo tovar, pre ktorý chcete zvoliť iné podmienky ako sú prednastavené, môžete ich zadať pre jednotlivé produkty.

* Ak vykonáte akékoľvek zmeny, vždy si ich uložte kliknutím na tlačidlo Uložiť alebo Uverejniť.