Registrácia a prihlásenie

Na stránke 5eurobazar.sk je možné zaregistrovať sa 2 spôsobmi: ako kupujúci alebo ako predajca. Registrácia kupujúcich aj predajcov na stránke 5eurobazar.sk je bezplatná.

!!! Na registráciu aj prihlásenie použite platnú e-mailovú adresu, ktorú aktívne používate na prijímanie a odosielanie e-mailov.Pri menej aktívnych e-mailoch sa môže stať, že správy sa dostanú do spamu, preto si kontrolujte aj schránku Spam.

!!! Pozor! Neoverené e-mailové adresy z portálov ako azet, nebudú správne fungovať a server ich označí ako nenájdené. Registrujte sa s platnou e-mailovou adresou, ktorú aktívne využívate na prijímanie a odosielanie e-mailov (napr. gmail).

Registrácia používateľov a kupujúcich

Používateľ, ktorý chce iba nakupovať, sa môže zaregistrovať ako kupujúci a vytvoriť si používateľský účet. Jednoduchou registráciou na stránke >> Môj účet vyplní svoju e-mailovú adresu a heslo. Používateľský účet slúži na sledovanie objednávok a zjednodušenie nakupovania.

Používateľ sa môže zaregistrovať a prihlásiť aj v pokladni počas nákupu.
Používateľský účet kupujúceho sa dá kedykoľvek zmeniť na používateľský účet predajcu. Ak teda chcete na stránke 5eurobazar.sk aj predávať, ale už máte vytvorený používateľský účet, môžete si ho zmeniť na stránke >> Môj účet (prihlásite sa do svojho existujúceho účtu a zvolíte > Vytvoriť obchod).

* registrácia kupujúcich nie je povinná, to znamená, že na stránke 5eurobazar.sk je možné nakupovať aj bez registrácie.

Registrácia predajcu

Používateľ, ktorý chce na stránke 5eurobazar.sk predávať, sa môže zaregistrovať na stránke >>Vytvoriť obchod alebo na stránke >> Môj účet zvolí možnosť Chcem predávať >> Registrovať sa ako predajca.

Pri registrácii predajcu sa vyžaduje platná e-mailová adresa a heslo, ktorým sa budete do obchodu prihlasovať. Zvoľte si silné heslo, najlepšie kombináciu veľkých/malých písmen, číslic a znakov.

Pri registrácii predajcu sa vyžaduje aj názov obchodu (meno), pod ktorým sa budete na stránke 5eurobazar.sk prezentovať. Tento názov by mal byť jedinečný, systém nepovoľuje registráciu rovnakých názvov obchodu. Môžete zvoliť napr. názvy ako Jolie bazár, Bella móda, Young fashion, alebo vaše meno. Dĺžne, mäkčene, čiarky, bodky, medzere a iné znaky sú v názve povolené.

Po schválení vašej registrácie (zvyčajne do 24 hodín) dostanete podrobnosti od administrátora webu na váš e-mail, ktorý ste zadali.

Ihneď po schválení môžete začať s konfiguráciou (nastavením) vášho obchodu.

Úvodná konfigurácia (nastavenie) obchodu zahŕňa vaše osobné údaje (meno, adresu, telefónne číslo, fakturačnú adresu a číslo vášho bankového účtu). Tieto údaje nie sú uverejnené na stránke 5eurobazar.sk, sú prístupné výhradne pre administrátora (prevádzkovateľa) webu a sú potrebné pre overenie o vašej dôveryhodnosti a na plnenie obchodných podmienok stránky 5eurobazar.sk.

Na jednu e-mailovú adresu je možné zaregistrovať len jeden účet a ak sa vám pri registrácii zobrazí, že e-mailová adresa sa už používa, znamená to, že už máte vytvorený používateľský účet na stránke 5eurobazar.sk (buď ako používateľ – kupujúci alebo ako predajca).

Zabudnuté heslo

Neúspešné prihlásenie

Pozor! Ak zadáte viackrát za sebou nesprávne prihlasovacie údaje (e-mailovú adresu), systém vás zablokuje na niekoľko hodín kvôli bezpečnosti našej webovej stránky.

Po uplynutí tejto doby sa môžete znovu pokúsiť o prihlásenie. Prihlásiť by ste sa mali s e-mailovou adresou, ktorú ste zadali pri registrácii.

Ak ste zabudli svoje heslo, môžete si vytvoriť nové. Na stránke >> Môj účet – zabudnuté heslo, si môžete vytvoriť nové. Po zadaní e-mailovej adresy, ktorú ste uviedli pri registrácii, vám príde e-mail s inštrukciami o vytvorení nového hesla.

* Prihlásenie a odhlásenie

Po prihlásení sa do používateľského účtu zostáva používateľ automaticky prihlásený aj po opustení a opätovnej návšteve webovej stránky. Ak na prihlásenie používate zariadenia (počítač, mobil), ku ktorým majú prístup aj iné osoby (napr. v práci), dbajte na to, aby ste sa po opustení stránky odhlásili zo svojho účtu. Odhlásiť sa je možné na podstránke >> Môj účet. Používateľ – predajca sa môže odhlásiť vo svojej administrácii obchodu.

* Ak sa zaregistrujete ako predajca, systém vám automaticky vytvorí používateľský účet kupujúceho, avšak plné využívanie funkcií obchodu ako predajca je možné až po schválení od administrátora.

Ako predajca môžete nakupovať aj od iných predajcov. Zoznam objednávok a tovaru, ktoré ste si objednali a kúpili je prístupný na podstránke >> Môj účet.